Nasz zespół

Anna Wawrzyszko
Redaktor naczelny. Wice-Prezes Związku Polaków w Niemczech.


Patryk Nowak
Patryk Nowak jest absolwentem polonistyki i nauk o Europie Wschodniej na Uniwersytecie w Hamburgu. Zawodowo związany z mediami polonijnymi, m.in. „Forum Polonijne“, specjalizuje się w tematyce kulturowej i politycznej Polski oraz Europy Wschodniej. Poza pracą, jest pasjonatem historii i miłośnikiem podróży po starym kontynencie.


Danuta Niklewicz
Pochodząca z Warszawy Danuta Niklewicz jest znana jako bloggerka, która łączy w swojej twórczości pasję do podróży, polityki i kulinariów. Miłośniczka muzyki Czesława Niemena i entuzjastka górskich wędrówek, szczególnie po Tatrach. W wolnych chwilach lubi eksplorować nowe smaki kawy i odkrywać mniej znane zakątki Polski.


Stanisław Popiołek

Stanisław Popiołek, urodzony w Lublinie, jest aktywistą społecznym i kulturalnym, silnie zaangażowanym w promocję dziedzictwa polskiego na arenie międzynarodowej. Jego pasją jest teatr i literatura, a wolne chwile spędza na organizacji wydarzeń kulturalnych. Jest również znany z zaangażowania w lokalne inicjatywy społecznościowe, mające na celu wspieranie dialogu międzykulturowego.


Agnieszka Zurek

Agnieszka Zurek, rodowita mieszkanka Gdańska, jest cenioną dziennikarką i analityczką polityczną, znana ze swojej pracy w kilku prestiżowych mediach polskich. Absolwentka dziennikarstwa, posiada głębokie zrozumienie dynamicznie zmieniającego się krajobrazu politycznego w Polsce. Prywatnie, jest miłośniczką literatury faktu i entuzjastką jazdy konnej.