AktualneSpecials

Były Prezes Rodła Marek Wójcicki odszedł

Z ciężkim sercem pochylamy się przed wyjątkowym życiem i imponującą karierą Marka Wojcickiego jako polsko-niemieckiego prawnika, ekonomisty, informatyka i przedsiębiorcy. Jego historia jest inspirująca i poruszająca.

Urodzony 4 marca 1960 roku w Bielsku-Białej, Marek Wojcicki rozpoczął swoją karierę akademicką na Uniwersytecie Śląskim. Jednak los poprowadził go inną drogą. Ze względu na swoją działalność antykomunistyczną w czasach generała Jaruzelskiego został wydalony z Polski i znalazł schronienie w Republice Federalnej Niemiec. Tam studiował informatykę ekonomiczną i pracował jako programista oraz w centrum obliczeniowym niemieckiego koncernu. Choć czuł się obywatelem świata, wspomnienia o ojczyźnie zawsze mu towarzyszyły – był to ból głęboko zakorzeniony w jego duszy.

Marek Wojcicki był patriotą, który kochał swoją ojczyznę Polskę. Jako prezes Związku Polaków w Niemczech zasłużył się swoją działalnością na rzecz tej organizacji. Dzięki niemu Związek wiele osiągnął i stał się znaczącą siłą w niemieckim krajobrazie społecznym.

Wiedza specjalistyczna Marka i jego pasja do doradztwa biznesowego zaprowadziły go do renomowanych firm, takich jak Price Waterhouse (obecnie PwC) i Arthur Andersen Management Consulting. Jako członek zarządu kształtował przyszłość. Jego praca obejmowała Europę Zachodnią, USA i RPA. Pod koniec lat 90. przejął odpowiedzialność za New Economy jako partner i założył firmę „Heaven 21”, doradztwo skupiające się na IT i ekonomii.

W ostatnich latach Marek zmagał się z ciężką chorobą. Świat widział w nim nie tylko błyskotliwego myśliciela, ale także wojownika. Pomimo bólu i niepewności, pozostał inspirujący i zaangażowany.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert