Opinie

Czym jest niepodległość?

Oficjalnie „niepodległość“ to termin, który oznacza całkowitą niezależność danego państwa od formalnego wpływu innych krajów lub organizacji politycznych. Ale tak w rzeczywistości co znaczy niepodległość zobaczyliśmy 11-go listopada na ulicach Warszawy, ale także podczas tysięcy „niepodległościowych“ uroczystości organizowanych w całym kraju, a nawet poza nim.

Jedenastego listopada to „Dzień Niepodległości“ – to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone w rocznicę, ale lepiej napisać – na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Walka o utrzymanie niepodległości wcale się nie skończyła, bowiem nadal istnieją w Polsce środowiska i grupy polityczne, które chcą zlikwidować lub ograniczyć polską niepodległość.

Co nas polskich patriotów, także tych mieszkających poza polskimi granicami wiąże? Bezsprzecznie łączy nas przywiązanie do chrześcijańskich wartość, ale także wielka miłość do ojczyzny i uszanowanie rodziny. Jeżeli to utracimy, to utracimy niepodległość. Największe zagrożenie widzę na lewicy, która od dziesiątków lat chce zniszczyć naszą cywilizację, zniszczyć wolność i co za tym idzie niepodległość. W Europie zachodniej lewicy udało się wyrugować ze społeczeństwa wszelkie wartości chrześcijańskie i doprowadzić do stopniowej ruiny cywilizacyjnej. W Niemczech widać to na każdym kroku. Czy to nas czeka także w Polsce – nie wiem, ale zagrożenie jest ogromne. Moim zdaniem celem lewicy jest osłabianie i niszczenie państwa i upokarzanie społeczeństwa. Dla nich słowo „Naród“ nie istnieje. Poza tym za wszelką cenę chcą zniszczyć naszą wiarę.

Niepodległość na obczyźnie
Dla nas, Polaków mieszkających w Niemczech Dzień Niepodległości jest jednym z najważniejszych dni w roku. Szczególnie powinniśmy pamiętać, że odzyskanie przez Polskę niepodległości jest bardzo związanie z naszymi rodakami mieszkającymi na terenie Niemiec. Dla nas „Polskość“ zawsze była najważniejsza. Uzyskaliśmy tutaj status mniejszości narodowej, mogliśmy swobodnie funkcjonować. Mieliśmy dość dużo przyznanych nam praw, ale wraz z rozpoczęciem drugiej wojny światowej brutalnie je nam odebrano. Niepodległość zawsze nam się będzie kojarzyć także z naszą wolnością. Kochajmy nasz kraj, kochajmy Polskę!!!

Anna Wawrzyszko (zastępca przewodniczącego ZPwN – Rodło)

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert