AktualneKulturaWydarzenia

Już jutro! Polonijne Spotkanie Młodych!

XVI Polonijne Spotkanie Młodych – 23.06.2018 ??????????

odbędzie się 23 czerwca 2018 r. w dolinie Concordii w Niemczech (Zur Concordia 1, 57562 Herdorf).  Spotkanie adresowane jest do Młodzieży polonijnej oraz wszystkich, którzy mają i czują w sobie młodego ducha – na wielkie święto młodości do Concordii !!!

Od 2002 roku w Concordii organizowane są Polonijne Spotkania Młodych. Młodzież polonijna mieszkająca w Niemczech raz w roku gromadzi się w dolinie Concordii, na swoim święcie młodości, by wspólnie modlić się, śpiewać, tańczyć, dzielić się doświadczeniem wiary oraz dać jej świadectwo. Jest to największe polonijne wydarzenie roku, które gromadzi w Concordii ponad 2000 osób. Początkowo spotkania te miały na celu przygotować młodych do Światowego Spotkania Młodzieży w Kolonii w 2005 roku. Z czasem jednak spotkania te przeszły w piękną tradycję. Od początku trwania tych spotkań młodzieży towarzyszy przedstawiciel episkopatu (ks biskup), licznie zebrani księża duszpasterze, ojcowie Paulini z Jasnej Góry, przedstawiciele Konsulatu, a także zespoły muzyczne takie jak „Siewcy Lednicy”, siostry zakonne oraz rodzice i zespoły z naszych Polskich Misji. Program zawsze jest bardzo ciekawy. Młodzież przyjeżdża tutaj tylko na jeden dzień, ale doświadcza wielkiej siły i bogactwa wspólnoty, jedności wiary i odkrywa, że Chrystus i młodzi idą razem.

Spotkanie organizowane jest przez Haus Concordia w ramach projektu Fundacji “Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie polonijnego ruchu młodzieżowego w Niemczech, Luksemburgu, Holandii i Belgii”, współfinansowany przez Senat RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert