AktualneSpecials

Laicka Furia Edukacji Narodowej

Sąd Administracyjny w Limoges w lipcu br. oddał sprawiedliwość nauczycielowi (agnostykowi) Matthieu Faucherowi, nakazując przywrócenia go do pracy, po zwolnieniu z niej za używanie na lekcjach tekstów z Biblii.

W marcu 2017 r. Matthieu Faucher został ukarany przez dyrekcję szkoły w Malicornay (depart. Indre), w oparciu o anonimowy list, potępiający go i oskarżający o wykorzystywanie na swoich lekcjach fragmentów tekstów biblijnych. Nauczyciel odrzucał zarzuty, mimo to został przeniesiony do innej placówki (nauczyciel zastępca), pomimo wsparcia wielu rodziców i uczniów. W lipcu Sąd Administracyjny w Limoges uznał, że sankcja jest nieproporcjonalna i nakazał przywrócenie Matthieu Fauchera do szkoły w Malicornay.

Jednak Edukacja Narodowa, kwestionuje tę decyzję, ponownie oskarża nauczyciela o prozelityzm. Sprawa trafi zatem do Administracyjnego Sądu Apelacyjnego w Bordeaux. Według adwokata nauczyciela – decyzja trybunału będzie znana za dziesięć miesięcy. Tymczasem Matthieu Fauchet nadal nie pracuje w szkole w Malicornay i od początku września br. zastępuje nauczyciela w Déols. Obiecuje prowadzić walkę do końca: „Nie odpuszczę, tę walkę prowadzę także dla wszystkich, którzy mnie wspierają, rodziców i uczniów” – deklaruje Matthieu Faucher.

FLC

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert