Historia

Szok: Flagi Maghrebu na kościele w Albi

Muzułmanie we Francji posuwają się do coraz ostrzejszych ataków na katolickie znaki i symbole kultu katolickiego.

Kilka dni temu, arabscy osobnicy wspięli się na dach kościoła Świętego Jana Chrzciciela w Albi (deartament Tarn), aby zawiesić flagi algierskie, tunezyjskie i marokańskie: znaki nieufności i prowokacji, które szybko spotkały siẹ z reakcją mieszkańców.

To była bardzo przykre wydarzenie, zwłaszcza dla ks. Paul de Cassagnac, proboszcza parafii. Duchowny powiadomił, że złożył skargę na policji, po tym jak został poinformowany o szkodliwych działaniach kilku osób wobec kościoła katolickiego Świętego Jana Chrzciciela, znajdującego się w dzielnicy Rayssac. Młodzi, islamscy szowiniści uznali za stosowne powieszenie na froncie budynku religijnego, flag krajów Maghrebu.

Zdjęcie opublikowane na Twitterze ukazuje tłum młodych ludzi na placu kościelnym, podczas gdy trzy osoby są zajęte na dachu świątyni, wieszaniem chorągwi. Zaalarmowana przez rezydenta policja przybyła na miejsce prowokacji, ale uczestniczące w niej kilkanaście osób, szybko się rozproszyło, zabierając ze sobą flagi. Proboszcz na stronie internetowej diecezji wyraził swoje wsparcie dla „tych, którzy zostali dotknięci tą straszną sceną, w szczególności mieszkańcy dzielnicy”.

FLC

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert