AktualneSpecials

Polacy pamiętają: 10. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Minęło dziesięć lat i Polacy na całym świecie pamiętają o tragedii narodowej. Mimo aktualnego zagrożenia przez pandemie, Polacy z Berlina postanowili złożyć znicze pod Ambasadą RP.

Polacy nie zapominają. Mogą się pogodzić, mogą tolerować, albo się skupić na czymś innym, ale krzywdy nie zapomną. A Smoleńsk jest raną, która się wciąż goi. W końcu to Katastrofa Smoleńska pokazała słabości Trzeciej RP. Po tragedii media rozpoczęły nagonkę, politycy wpadali w szał, emocje zagłuszały rozsądek. Polska straciła nie tylko wysokiej rangi urzędników, wojskowych i obywateli, Polskie społeczeństwo zostało podzielone. Skądinąd ten podział już istniał od samego początku transformacji, a w efekcie żyjemy z bękartem socjalizmu. Smoleńsk nam o tym przypomniał i to boleśnie. Dopóki jednoznacznie nie wyjaśnimy, co się stało dziesięć lat temu, nie będzie szans na zagojenie tej rany. Tymczasem będziemy robić to co zawsze robimy, będziemy pamiętać.

 

Media niemieckie nadal wiedzą lepiej

Tymczasem portal zdf.de i portal Die Zeit piszą o strategii Jarosława Kaczyńskiego. Ponoć to on manipuluje wyborców, żeby zyskać władze i stworzyć swój kraj totalitarny. Taka jest narracja nie tylko mediów publicznych, ale i prywatnych. Trudno się nie zgodzić, skoro cytują jednostronnie polityków pokroju posła Borysa Budki i portale Agory. Jest zawsze prościej stworzyć wroga, niż zrozumieć. Ale i o tym Polacy pamiętać będą.

 

pn

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert