AktualneSpecials

Polska ambasada w Berlinie wspomina Jana Pawła II

Także Ambasada RP w Berlinie wspomina polskiego Papieża z okazji setnej rocznicy jego urodzin. Ambasador prof. Andrzej Przyłębski w mediach społecznośiowych przypomniał o tym, że Jan Paweł II był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży.

Pierwsze „Światowe Dni Młodzieży“ odbyły się w 1984 roku. „W was, młodych, jest nadzieja. Jan Paweł II zawsze był blisko młodych. W 1984 roku zaprosił ich do wspólnej modlitwy w Rzymie, rok później obyły się pierwsze Światowe Dni Młodzieży, a przesłania #JP2 z kolejnych edycji nadal inspirują“ – taki napis w mediach społecznośiowych umieściła polska ambasada.

Na koniec Jubileuszowego Roku Odkupienia Papież w 1984 roku zaprosił młodzież całego świata na Niedzielę Palmową do Rzymu, by wspólnie świętować Jubileusz Młodzieży. Na zaproszenie odpowiedziało ok. 600 tysięcy młodych ludzi z całego świata! W czasie tego wydarzenia Papież przekazał młodzieży Krzyż Roku Świętego (który stał się następnie Krzyżem Światowych Dni Młodzieży). Rok 1985 ONZ ogłosiła Międzynarodowym Rokiem Młodzieży. Papież włączył się w tę inicjatywę i po raz kolejny zaprosił młodych do Rzymu. Żywa odpowiedź młodych ludzi była dla wielu wielkim zaskoczeniem. Również tego roku w liście skierowanym do młodych pt. „Parati semper“ zapowiedział, że odtąd co roku będą obchodzone Światowe Dni Młodzieży. Pierwsze oficjalne Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Rzymie w 1986 roku.

Wam

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert