AktualneArchiwum

Prezydent odwiedził polską firmę w Niemczech

Prezydent Andrzej Duda pierwszego dnia swojego oficjalnego pobytu w Niemczech odwiedził filię Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych (TZMO) w mieście Biesenthal w Brandenburgii. Spotkał się z władzami powiatu Biesenthal, zarządem firmy oraz pracownikami.

Odwiedzając tę fabrykę Andrzej Duda chciał zwrócić uwagę na ważną rzecz: że nie tylko niemieckie firmy inwestują w Polsce, ale mamy też coraz większą grupę polskich firm inwestujących w Niemczech – powiedział przed wyjazdem do Niemiec minister Krzysztof Szczerski. W rozmowie z „Polakiem w Niemczech” prezes TZMO Jarosław Józefowicz powiedział, że wszyscy pracownicy z niecierpliwością czekali na przyjazd prezydenta. „Jest to dla całej załogi wielkie wydarzenie. Cieszymy się, że Pan Prezydent przyjechał do nas. Cała załoga była podniecona i zadowolona, że taka osoba, taka postać znalazła czas, żeby zobaczyć nasz biznes” – powiedział w rozmowie z nami Józefowicz. „Na pewno potrzebna jest w pracy satysfakcja, a wizyta Pana Prezydenta na pewno tą satysfakcję buduje” – dodał prezes firmy.

Prezydent Andrzej Duda w Biesenthal zwiedził w Biesenthal nowe hale produkcyjne i rozmawiał z załogą. Obecnie budowana jest już piąta hala magazynowa w kompleksie, o powierzchni prawie 4 tys. m kw. i miejscu na 6 tys. palet. Inwestycja za 7 mln euro ma być ukończona w tym roku. Kolejnym krokiem będzie budowa biurowca dla administracji. Polska spółka TZMO Deutschland GmbH jest największym pracodawcą w regionie miasta Biesenthal. Polska firma rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie posiada swoje filie w Europie, w Indiach a także w Chinach, gdzie w sumie pracuje prawie 8 tys. pracowników. Fabryka w Biesenthal to właśnie przykład udanej polskiej inwestycji z polskim kapitałem za zachodnią granicą, tym razem w Niemczech.

Fabryka należy do spółki TZMO Deutschland GmbH. Jest to spółka toruńskiego producenta artykułów medycznych i kosmetycznych. Jest budowana i rozszerzana sukcesywnie od ponad 20 lat. W Niemczech aż cztery na pięć etapów rozbudowy były wspierane przez rząd landu Brandenburgia. Cała fabryka w Biesenthal liczy sobie aż 24 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Obecnie budowana jest już piąta nowoczesna hala magazynowa w kompleksie, o powierzchni prawie 4 tys. m kw. i miejscu na 6 tys. palet. Inwestycja za 7 mln euro ma być ukończona w tym roku. Kolejnym krokiem będzie budowa biurowca dla administracji.

Wam

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert