Rząd federalny przedłużył ostrzeżenie dla turystów

Na zeszłotygodniowym posiedzeniu rząd Angeli Merkel przedłużył do czerwca ostrzeżenie przez wyjazdami zagranicznymi. Niemiecki MSZ informuje, że nadal większość granic na świecie jest zamknięta, a ruch lotniczy wstrzymany.

Szef niemieckiej dyplomacji ostrzega niemieckich obywateli przed zagranicznymi podróżami. „Każdy kto teraz chce wyjechać, nie wie kiedy będzie mógł wrócić do kraju“ – ostrzegł Heiko Maas w oficjalnym oświadczeniu umieszczonym na stronach MSZ. Heiko Maas przyznaje, że w tym roku w związku z „koronakryzysem“ wakacje znacznie będą się różnić od tych do jakich wszyscy się przyzwyczaili. Jego zdaniem przyczyny epidemiologiczne wprowadzenia ograniczeń i ostrzeżeń nie znikną z dnia na dzień, dlatego ostrzeżenie przed podróżowaniem przedłużono wstępnie do czternastego czerwca. „Dalsze działania zostaną wprowadzone w zależności od skali rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ostrzeżenie przed podróżowaniem wyjątkowo dotknie Niemców 31 maja podczas święta „Zielone Świątki“, bowiem w tym okresie Niemcy masowo jeżdżą za granicę. Ponadto w czerwcu rozpoczyna się w kilku landach okres wakacyjny.

Czesław Makulski

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert