AktualneSpecials

Rząd federalny przedłużył ostrzeżenie dla turystów

Na zeszłotygodniowym posiedzeniu rząd Angeli Merkel przedłużył do czerwca ostrzeżenie przez wyjazdami zagranicznymi. Niemiecki MSZ informuje, że nadal większość granic na świecie jest zamknięta, a ruch lotniczy wstrzymany.

Szef niemieckiej dyplomacji ostrzega niemieckich obywateli przed zagranicznymi podróżami. „Każdy kto teraz chce wyjechać, nie wie kiedy będzie mógł wrócić do kraju“ – ostrzegł Heiko Maas w oficjalnym oświadczeniu umieszczonym na stronach MSZ. Heiko Maas przyznaje, że w tym roku w związku z „koronakryzysem“ wakacje znacznie będą się różnić od tych do jakich wszyscy się przyzwyczaili. Jego zdaniem przyczyny epidemiologiczne wprowadzenia ograniczeń i ostrzeżeń nie znikną z dnia na dzień, dlatego ostrzeżenie przed podróżowaniem przedłużono wstępnie do czternastego czerwca. „Dalsze działania zostaną wprowadzone w zależności od skali rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ostrzeżenie przed podróżowaniem wyjątkowo dotknie Niemców 31 maja podczas święta „Zielone Świątki“, bowiem w tym okresie Niemcy masowo jeżdżą za granicę. Ponadto w czerwcu rozpoczyna się w kilku landach okres wakacyjny.

Czesław Makulski

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert