Opinie

Szok: Martynika zdominowana przez masonόw

Martynika, wyspa na Karaibach, jest zamorskim departamentem Francji, rządzonym i uzależnionym od masonerii. Sprawa jest na tyle poważna, że problemem tym zajęła się lokalna, państwowa telewizja. Masoni są masowo obecni w polityce, sądownictwie, wojsku, policji, administracji państwowej i szkolnictwie. Stanowią wspierającą się nawzajem elitę – nie ma w szeregach masonerii robotnikόw i ludzi biednych.

Na wyspie są obecne wszystkie francuskie obediencje masońskie, działające w 70 lożach. Najliczniejszy, Wielki Wschόd Francji (GODF), posiadający luksusowy zbόr w Forte de France, największym mieście Martyniki, siedzibie jej lokalnych władz, ma strukturę złożoną z 9 lóż (Droit et Justice, La Ruche, Martinique Tolérance, Rectitude et Fraternité, Les fis de phénix, Les disciples d’Horus, La Maison de Vie, Schoelcher Egalité, Les compagnons de Soubise).

Wpływy masonerii są na Martynice kikakrotnie większe niż we Francji kontynentalnej. W Radzie Ekonomicznej, Socjalnej i Środowiskowej, liczącej 68 członkόw, 52 z nich to masoni. Do wolnomularstwa należy też większość merόw. Siła masonόw jest tak duża, że udaje im się nawet zatuszować wykroczenia i nadużycia finansowe, ktόrych dokonali. Wielokrotnie sądy uniewinniały masonόw, odpowiedzialnych za poważne wypadki samochodowe. Masoneria wywierała silne wpływy na władze uniwersytetu, by wycofały skargę i przywrόciły do pracy dwόch masonόw, ktόrzy zdefraudowali milionowe fundusze europejskie, przeznaczone na rozwój uczelnianego laboratorium.

Masoni będą odgrywać wielką rolę w zbliżających się wyborach lokalnych w marcu 2020 r.

Z siły masonerii zdaje sobie sprawę tamtejszy kościόł katolicki, ktόrego hierarchowie systematycznie przypominają, że masoneriia nie jest do pogodzenia z wiarą katolicką.

FLC

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert