Przydatne informacjeTurystyka

Wyróżnienie dla ZOPOT

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie został już po raz ósmy laureatem prestiżowego wyróżnienia „Verkehrsbüro des Jahres 2022” – Ośrodek Informacji Turystycznej Roku.

W 2023 roku ZOPOT, zajmując 3 miejsce, za Szwajcarią i Francją, znalazł się w ekskluzywnym gronie dziesięciu najwyżej ocenianych przedstawicielstw narodowych organizacji turystycznych oraz otrzymał wyróżnienie za pracę z mediami. Nagrody przyznaje co roku renomowane niemieckie biuro redakcyjne SRT, które powołuje jury, składające się z dziennikarzy turystycznych z całych Niemiec, w tym roku głosowało 192 jurorów.

Dziennikarze dokonują oceny ośrodków zagranicznych i krajowych jednocześnie w czterech kategoriach: znajomość reprezentowanego kraju, udzielanie odpowiedzi na pytania mediów, jakość informacji prasowych oraz organizację konferencji prasowych i study presów.

Wyróżnienia SRT traktowane są w Niemczech jako Oscary branży turystycznej i stanowią doskonałą rekomendację dla wyróżnionych ośrodków oraz krajów, są również satysfakcją dla zespołów.

W czasie Międzynarodowych Targów Turystycznych – ITB w Berlinie na polskim stoisku zostały wręczone tegoroczne nagrody w dziedzinach: najlepsza redakcja, najlepsi dziennikarze, najlepszy bloger, najlepszy PR, najlepszy rzecznik prasowy, najlepsze biuro turystyczne.

Nagrodę dla ZOPOT w Berlinie odebrał dyrektor Konrad Guldon. Ambasador RP w Berlinie Dariusz Pawłoś wraz z Małżonką wzięli udział w uroczystości.

Wspólnie świętowano przy muzyce i polskich przysmakach. ITB w Berlinie to największa impreza branży turystycznej na świecie, organizowana od 1966 roku. W 2023 roku (po trzech latach pandemicznej przerwy) targi trwały 3 dni i były dostępne tylko dla fachowców. Wystawcy ze 161 krajów prezentowali swoje oferty.

50 polskich przedstawicielstw miast i regionów, proponowało turystykę aktywną (rowerowa, wodna, górska), zwiedzanie miast oraz obiektów, które znalazły się na liście UNESCO i specjały regionalnej kuchni polskiej.

Barbara Krajewska,
Anna Mansfeld-Slaski
Fot. Anna Mansfeld-Slaski

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert