Right Block

Otwarcie Klubu „Polonia Racing” e.V. w Berlinie

05.03. 2023 odbyło się uroczyste otwarcie jedynego na terenie Niemiec polskiego klubu motorowego. Założycielami klubu, zarejestrowanego w sądzie w Berlinie, są pasjonaci wyścigów: Radosław Dynysiuk, Dawid Gawin, Łukasz Pac, Krzysztof Wawrzyniak i Rafał Zubrzycki.

Na tor wyścigowy „Kartland” w Berlin– Reinickendorf przy Miraustr. 62-66 przybyło ok. 200 osób. Gość honorowy Dariusz Pawłoś – Ambasador RP w Berlinie w swoim przemówieniu zapewnił wsparcie dla Klubu, integrującego polonię berlińską.

Życzył sukcesów w odkrywaniu młodych talentów i zwycięstw w wyścigach motorowych. Zachęcał do wstępowania w szeregi „Polonia Racing”. Atrakcją dla uczestników imprezy była możliwość wzięcia udziału w próbnych przejazdach na torze gokartowym. Skorzystało z niej 80 fanów motoryzacji: dorośli, młodzież i dzieci.

Pokazowy wyścig z udziałem doświadczonych kierowców kartingowych wygrał Radosław Dynysiuk. Obok niego na podium stanęli Mariusz Cwojdziński i Maciej Iwanowski. Członkowie klubu wraz z rodzinami zaserwowali gościom własnoręcznie przygotowane przysmaki, a ambasador pokroił tort narodzinowy.

Barbara Krajewska, Anna Mansfeld-Slaski Fot. Anna Mansfeld-Slaski

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert