Aktualne

Zbigniew Rau: celem Rosji jest podzielenie Zachodu

„Celem Rosji jest podzielenie Zachodu w każdym możliwym zakresie, będzie silna wobec nas, jeśli będziemy podzieleni” – podkreślił podczas konferencji PISM Strategic Ark 2023 szef MSZ Zbigniew Rau.

Konferencja PISM Strategic Ark 2023 była wydarzeniem, podczas którego politycy, eksperci i przedstawiciele wojska rozmawiali m.in. o rosyjskiej inwazji na Ukrainę, o pomocy i odbudowie tego kraju oraz o europejskiej i amerykańskiej polityce zagranicznej. Przedstawiciele dyplomacji Polski i Ukrainy podkreślali wagę zachowania jedności państw Zachodu w obliczy rosyjskiej agresji. Polski minister spraw zagranicznych zaznaczył, że Rosja bardzo liczy na podziały pomiędzy państwami zachodnimi, aktywnie dążąc do niszczenia możliwych obszarów współpracy.

„Celem Rosji jest nas podzielić w każdym możliwym zakresie, Rosja uważa nas, Zachód za zagrożenie dla swojej imperialnej tożsamości, a zatem niezależnie od tego, czy mówimy o obecnym kontekście agresji rosyjskiej na Ukrainę czy jakimkolwiek innym kontekście, w którym możemy mówić o relacjach pomiędzy Zachodem i Rosją, celem Rosji jest dzielić Zachód (…). Rosja jest silna wobec nas, kiedy będziemy podzieleni” – stwierdził minister Rau. „Jeżeli chodzi

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert