Aktualne

Związek Polaków w Niemczech pomaga Polakom w Gütersloh

Związek Polaków w Niemczech spod znaku Rodła odpowiedział na apel Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, który zwrócił się o pomoc dla Polaków, zamieszkałych w powiecie Gütersloh, dotkniętych koronawirusem w zakładach przetwórstwa mięsnego Tönnies w Gütersloh.

W czerwcu b.r. Prezes Związku Józef Malinowski nawiązał kontakt ze Stowarzyszeniem Polsko-Niemieckim, działającym na tym terenie, w celu uzyskania informacji o sytuacji ok. 900 Polaków zatrudnionych w Tönnies. Na życzenie osób objętych kwarantanną ZPwN przekazał na ręce Przewodniczącej Stowarzyszenia pani Lucyny Minkus przewodniczącej – Stowarzyszenia polskie książki: bajki dla dzieci, powieści znanych polskich autorów dla młodzieży i dorosłych. Dołączono również zeszyty. Czas przymusowej izolacji wypełni lektura dostarczonych pozycji. do pogłębienia znajomości języka ojczystego A dla najmłodszych dzieci będzie okazją do pogłębienia znajomości języka ojczystego.

Związek Polaków w Niemczech gotowy jest udzielania dalszej pomocy, prosząc jednocześnie o bieżące informacje na temat położenia Polaków, szukających wsparcia w tym trudnym okresie pandemii, która dotknęła nas wszystkich.

Józef Malinowski

Prezes ZPwN spod znaku Rodła

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert