AktualneArchiwumPrzydatne informacjeSpecials

Polacy lubią wodę: Hamburg na turystycznym topie

Hamburg w zeszłym roku był najczęściej odwiedzanym niemieckim miastem przez turystów. W zeszłym roku w tamtejszych hotelach nocowało ponad 10 milionów turystów.

W zeszłym roku do Hamburga przyjechało o 3.5 proc. więcej turystów niż w roku poprzednim. W tym czasie hotele zarejestrowały o 1.3 miliona gości więcej niż w takim samym okresie roku poprzedniego, co jest wzrostem 12 procentowym. Średnio w roku wszystkie hamburskie hotele były zajęte w 76 procentach i jest to zdecydowanie pierwsze miejsce wśród wszystkich niemieckich miast. Dietrich von Albedyli z Hamburg Trismus GmbH twierdzi, że jest to spowodowane m.in. utworzeniem nowych połączeń lotniczych – tak zwanych tanich linii, szczególnie z Weroną, Florencją, Rzymem, które zmobilizowały do przyjazdu włoskich turystów. Także połączenie z Kijowem ułatwiły przyjazd turystom ukraińskim, a tanie loty z Wielkiej Brytanii, Grecji, Hiszpanii, oraz USA przywiodły do Hamburga rzesze turystów z tych państw. Nie tylko tanie linie lotnicze przyczyniły się do wzrostu turystycznej popularności, ale także często zawijające do portu statki rejsowe z całego świata. Nie można zapomnieć o dobrze prowadzonym w ostatnim okresie przez tutejsze branże turystyczne skutecznym marketingu, który spowodował, że do Hamburga przyjechało więcej niż przed rokiem Duńczyków (o 25 proc), Szwedów (o 10 proc) czy Norwegów (o 8 proc). Hamburg Trismus GmbH przewiduje, że w całym 2014 roku w hotelach zarejestruje się więcej niż 12 milionów gości.

Co oglądają w Hamburgu?
Brama na świat, piękność nad morzem, nadmorska perełka północy – tak z natury dość powściągliwi mieszkańcy tego hanzeatyckiego miasta z dumą mówią o tym miejscu. Nawet lokalne radio bez ustanku informuje, że nadaje wiadomości z najpiękniejszego miasta świata. Turyści nie znajdą tu typowej starówki, bowiem Hamburg jest stosunkowo młodym miastem, ale udadzą się na zwiedzanie portu (drugi co do wielkości port w Europie. Ciągnie się od terminalu statków rejsowych poprzez historyczną Dzielnicę Spichlerzy i pomosty wyładunkowe do nowoczesnego portu kontenerowego), okolicznych dzielnic ze słynnym ST. Pauli, oraz zobaczą całkiem nową, nowoczesną dzielnicę Hafen-City. Poza tym słynne tutejsze musicale zawsze przyciągały i będą przyciągały tysiące turystów, podobnie jak znakomite muzea i galerie. Coraz częściej turystyczną furorę robi dzielnica Blankenese – dawna wioska rybacka nad Łabą, dzisiaj ekskluzywne miejsce, gdzie na wzór Los Angeles w USA mieszkają najbardziej znani ludzie od aktorów do biznesmenów.

Czesław Makulski

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert