Przydatne informacjeSpecials

POLONIA BERLIN RACING TEAM

POLONIA RACING e.V. jest klubem motorsportu, wspierającym młode talenty oraz integrację polsko-niemiecką. Działamy już 3 lata, a w tym roku zostaliśmy wpisani do rejestru Klubów Sportowych w Sądzie Berlin – Charlottenburg. Nasza wspólna pasja do motorsportu i nasze polskie korzenie doprowadziły do stworzenia pierwszego polonijnego klubu na terenie Niemiec. Reprezentujemy Polonię, pielęgnujemy tradycje i wartości polskie.

Cele klubu:

• Reprezentowanie Polonii / Polski na zawodach w Niemczech

• Pozyskiwanie, rekrutacja nowych członków, zawodników, talentów wśród Polonii

• Organizowanie treningów, testów umiejętności dla stałych i nowych członków teamu

• Organizowanie wyścigów, a także imprez okolicznościowych

• Otwarcie pierwszej polonijnej szkółki dla dzieci i młodzieży

Na terenie Republiki Federalnej Niemiec jest zameldowanych około 850 tys. Polaków, a w samym Berlinie około 125 tysięcy. Jesteśmy jedną z najliczniejszych mniejszości narodowych. Wspólne zainteresowania i pasje są potężnymi czynnikami, integrującymi społeczność Polonii. W naszym klubie każdy jest mile widziany, bez względu na wiek czy płeć. Dysponujemy ogromnym potencjałem i wspólnie możemy osiągać wspaniałe wyniki. Gokarty są pierwszym krokiem do motorsportu.

Tak właśnie rozpoczynały swoje kariery wielkie legendy Formuły 1. Teraz i my chcemy dać zainteresowanym możliwość czerpania frajdy z tego sportu. Nasz klub składa się z pasjonatów sportu motorowego. Zawodnicy biorą indywidualnie, a przede wszystkim zespołowo, czynny udział w amatorskich zawodach wyścigowych. Część z nas uczestniczyła zawodowo w profesjonalnym sporcie motorowym, pracowała w profesjonalnych serwisach i szkoliła znane polskie zespoły wyścigowe.

Nasze liczne kontakty w międzynarodowym motorsporcie sięgają aż mistrzostw świata. Założyciele klubu: Dawid Gawin (ur. 1992 r. w Berlinie), startował w 2008 r. w kartingu, uzyskując tytuł Wicemistrza Strefy Północno – Zachodniej w kategorii “Junior” i “Senior” oraz 9. miejsce w Europejskim Pucharze Easykart Shifter 125. W sezonie 2009 został Wicemistrzem Strefy Północno – Zachodniej w kategorii “Popularna 125”, a sezon 2010 ukończył z tytułem Mistrza Strefy Północno – Zachodniej w kategorii “Senior 125” oraz Mistrza Okręgu Bydgoskiego w kategorii “Senior 125” i 3. miejsce w VII Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii “Kz2 Narodowa”.

W 2018 r. startował jako zawodnik zespołu BTM Bydgoszcz w mistrzostwach Polski i w klasyfikacji generalnej “Shifter ROK” zdobył tytuł wicemistrza Polski. W 2019 r. należał do narodowej kadry kartingowej “Senior” i startował w lidze “Shifter ROK”, w pierwszej połowie sezonu w Kartingowych Mistrzostwach Polski zajmował 2. miejsce, a w drugiej połowie sezonu nie startował z powodów finansowych, jednak w generalnej klasyfikacji zdobył 4. miejsce. Od 2018 r. sukcesywnie uczestniczy w treningach oraz zawodach drużynowych i indywidualnych. Ponadto udziela rad jako zawodnik doświadczony w startach profesjonalnych oraz jako mechanik gokartów.

Radosław Dynysiuk (ur. w 1982 w Chełmie) pierwszy raz w życiu wsiadł do gokarta w październiku 2018 r. i zaraz na początku 2019 r. wystartował jako debiutant w lidze „Kartfahren Berlin”, składającej się z około 50. zawodników i ukończył sezon, który trwał cały rok. Zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, był jedynym Polakiem w stawce. W dniach 29.04. – 01.05.2022 wziął udział w PIKC – Polish Indoor Kart Championship – Eliminacje do Mistrzostw Świata w Kartingu Halowym w Szczecinie, zdobywając cenne doświadczenie i nawiązując liczne kontakty, np. z głównym organizatorem wyścigu. Dr Rafael Zubrzycki (ur. w 1983 r. w Kościerzynie) z zamiłowania do Formuły 1 od wielu lat jeździł dorywczo gokartami, a od 2018 r. regularnie uczestniczy w treningach i zawodach drużynowych oraz indywidualnych, ciągle poprawiając swoje czasy okrążenia, co przynosi dobre wyniki.

Krzysztof Wawrzyniak (ur. w 1982 r. w Gdańsku) jako miłośnik motorsportu, (4 oraz 2 kółek) od wielu lat dorywczo jeździł gokartami. Swoją przygodę na motocyklach rozpoczął w 2001 roku, od 2008 kilka razy w roku uczestniczy w treningach wyścigowych na motocyklu klasy “Supersport”, odbywających się na profesjonalnych torach wyścigowych na terenie Europy. Od 2018 r. regularnie bierze udział w treningach i zawodach drużynowych oraz indywidualnych, sukcesywnie poprawiając swoje czasy okrążenia, co daje coraz lepsze rezultaty.

Łukasz Pac (ur. w 1984 r. w Bielsku Podlaskim) od 2018 r. regularnie uczestniczy w treningach i zawodach drużynowych oraz indywidualnych, ciągle ulepszając swoje czasy okrążenia. Starty w wyścigach klubu: Nasze starty w wyścigach długodystansowych drużynowych na Spreewald Ring / Waldow jako jedyny polonijny zespół spośród 20 teamów niemieckich:

04.07.2020 – 6-godzinny wyścig drużynowy 31.07.2021 – 9-godzinny wyścig drużynowy 21.11.2021 – 4-godzinny wyścig drużynowy 14.08.2022 – 1-godzinny, drużyny mieszane 29.04-01.05.2022 – PIKC – Polish Indoor Kart Championship – Eliminacje do Mistrzostw Świata w Kartingu Halowym Wiele indywidualnych startów w wyścigach na licznych torach w regionie Berlin/Brandenburg, takich jak: • Kartland (Berlin) • Berlin Kart (Berlin) • Mobikart (Berlin) • Kart Track (Schönerlinde) • Templiner Ring (Templin )Spreewaldring (Waldow) • go102 (Jüteborg) Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego klubu. Mamy nadzieję, że przybędzie nam nowych zawodników i powiększy się grono kibiców.

Motorsportowe pozdrowienia Klub Polonia Racing e.V

foto. Polonia-Racing eV

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert