Przydatne informacjeSpecials

Polskie organizacje protestują przeciwko szkalowaniu Polski

Polskie organizacje w Niemczech oraz polska Ambasada zareagowały na artykuł w „Sueddeutsche Zeitung“, który nierzetelnie opisuje sytuację w Polsce. Przedstawiciele Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła oraz Kluby Gazety Polskiej zamierzają wysłać do redakcji gazety protest wraz z żądaniem umieszczenia odpowiedniego sprostowania.

Przedstawiciele Klubów gazety Polskiej w Niemczech oraz Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła zaprotestowały przeciwko nazywaniu przez „Sueddeutsche Zeitung“ polskiego rządu narodowo-populistycznym. Ponadto Polskie organizacje protestują przeciwko sugestiom jakoby rząd kontrolował sądy i działał poza prawem. Niemiecki korespondent po wyborze prezesa Sądu Najwyższego bezczelnie napisał: „Prezydent powołał na I prezes Sądu Najwyższego bliską narodowo-populistycznego rządu prawniczkę Małgorzatę Manowską“. Takie określenia obrażają Polskę i Polaków.

Kłamliwe oskarżenia

Polonia protestuje przeciwko podawaniu w zachodnich mediach nieprawdziwych informacji na temat sytuacji w Polsce. Niemiecki dziennik nie podając żadnych argumentów napisał, że Zbigniewem Ziobro, jest jednym z architektów demontażu państwa prawa w Polsce. To nie koniec fałszywych informacji. Korespondent niemieckiej gazety bezczelnie nazwał obecną Krajową Radę Sądowniczą – „Neo-KRS“, a sędziów nominowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę „Neo-sędziami“ – co ma sugerować, że KRS nie jest instytucją prawną, a sędziowie działają bezprawnie.

Będą protesty

„Będziemy w takich sytuacjach protestować. Nie możemy pozwolić, aby niemieccy ale także korespondenci z innych krajów bezkarnie pisali paszkwile o naszej ojczyźnie. Zażądamy od redakcji „“Sueddeutsche Zeitung“ umieszczenia odpowiedniego sprostowania“ – powiedziała „Polakowi w Niemczech“ wiceprzewodnicząca Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła Anna Wawrzyszko.

Zareagowali także przedstawiciele innych organizacji. „Zawsze będziemy protestować jeżeli zagraniczni korespondenci będą tendencyjnie i fałszywie przedstawiać sytuacje w Polsce i szkalować demokratycznie wybrany rząd“ – powiedział nam Mariusz Bartkiewicz z hamburskiego Klubu Gazety Polskiej.

Na fałszywe informacje dotyczące Polski i polskiego rządu podane przez „Sueddeutsche Zeitung“ zareagował także Ambasador RP w Berlinie prof. Andrzej Przyłębski, zarzucając korespondentowi niemieckiej gazety nierzetelność.

Wam

Ein Gedanke zu „Polskie organizacje protestują przeciwko szkalowaniu Polski

  • To tak jakby ludzie z Korei Północnej denerwowali się, że ktoś mówi o ich kraju, że zakrzywia rzeczywistość, podaje nieprawdziwe dane, robi propagandę.
    Ciężko jest zobaczyć propagandę, jeśli jesteś w jej centrum. Łatwiej zobaczyć z zewnątrz lub z perspektywy historii.
    Polecam zajrzeć do wolnych, niezależnych mediów, które nie są rządowe ani finansowane przez żadną partię i nie promują żadnego kierunku politycznego (dostarczają tylko fakty, nie opinie).
    Pozdrawiam serdecznie i życzę spojrzenia na wydarzenia ze zdrowej perspektywy…

    Antwort

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert